Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení. Více informací zde.

Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky

Akce a informace 2005

Autor: | Datum: 21.12.2005 - 00:00 | Zhlédnuto: 1116x

PROSINEC

Besedy:

8.12.: Vánoce a vánoční literatura - ZŠ Vodňanská 3.B. - 9.00 hod.
13.12.: Vánoce a vánoční zvyky - ZŠ Zlatá stezka I.A. a I.B. - 9.00 a 10.00 hod.
15.12.: Zima je tu, děti - ZŠ Zl. stezka 4.A. a 4.B. - 10.00, 11.00 hod.
16.12.: Vánoce přicházejí - MŠ Skalka - 9.00 a 10.00 hod.
19.12.: Vánoce a vánoční zvyky - Speciální škola - 8.30 a 10.00 hod.

STUDOVNA - Internet pro seniory:
5.12. - 10.00-11.00 hodin
12.12. - 10.00-11.00 hodin

Středeční Adventní čtení – oddělení pro děti a mládež MěK PT od 15.00 hodin

  

 
     Ve dnech 23.11., 30.11., 7.12., 14.12. a 21.12. 2005 probíhá v oddělení pro děti a mládež Městské knihovny Prachatice Husova 70 ADVENTNÍ ČTENÍ. Děti poslouchají různé příběhy a pohádky s vánoční tématikou, popíjejí čajík a mají připravené i vánoční cukroví. Všem je nám tady fajn a těšíme se vždy na další týden a čtení. S dětmi velice rádi poslouchají pohádky i rodiče a prarodiče.

19.12. Vánoční odpoledne – výroba Betléma z dřevěných figurek a kartonového papíru od 14.30 hodin v odd. pro děti a mládež.

  
     19.12. bylo pro děti připraveno v MěK Prachatice "Vánoční odpoledne" v duchu malování dřevěných figurek do Betléma. Přišly nás navštívit a malovat i děti ze základní školy Zlatá stezka s paní učitelkou Pavlou Šnajdrovou. A jak se nám Betlém společně povedl? - Přejeme Vám také takovou krásnou vánoční atmosféru. KRÁSNÉ VÁNOCE.

23.12. ukončení výstavy „Nevídáno neslýcháno II“ ve výstavních prostorách MěK Prachatice. 
_______________________________________________________________________________________________________

LISTOPAD

Besedy:

7.11.: KODEX VYŠEHRADSKÝ - ZŠ Národní 7.A., 7.B. - 10.00-12.00 hod.
15.11.: KAREL ČAPEK - ZŠ Národní 9.A., 9.B. - 9.00-10.30 hod. 
16.11.: Kniha a její tvůrci - ZS Zlatá stezka 3.B., 3.A. - 9.00 a 10. 00 hod.
18.11.: Pojďte s námi za pohádkou - ZŠ Vodňanská 4.A., 4.B.- 9.00 a 10.00 hod.
24.11.: Jsem už čtenář - ZŠ Vodňanská 1.B. - 9.15 hod.
28.11.: SLOVESNOST - ZŠ Národní 6.A., 6.B. - 10.00-11.00 hod.

1.11. - 30.12. "Nevídáno neslýcháno II" - pokračování výstavy ilustrátorů nakladatelství Albatros ve výstavních prostorách MěK Prachatice. Vernisáž výstavy 1.11. v 15.30 hodin

   

 
     Nevídáno neslýcháno II - výstava mladých ilustrátorů nakladatelství Albatros je volným pokračováním výstavy předešlé. Na vernisáž se přišly podívat děti z prachatických základních škol, které se těšily na setkání s ilustrátorkou Bárou Buchalovou, akademickou sochařkou Alexandrou a ředitelkou KMČ paní PhDr. Růžičkovou. Svou milou návštěvou nás potěšila paní místostarostka Hana Rabenhauptová, která přivítala zástupce nakladatelství Albatrosu společně s paní ředitelkou MěK Mgr. Hanou Mrázovou. Celou vernisáží nás doprovázel nádherný hudební doprovod dětí ZUŠ Prachatice pod vedením pana učitele Pavelky. Na závěr vernisáže vyhlásila paní Bláhová, knihovnice dětského oddělení, čtenářskou soutěž pro děti pod názvem "Čtenářská liga".

1.11. "Tvůrčí dílny"– ilustrátoři a autoři knih nakladatelství Albatros – akce se studentkami SPgŠ Prachatice a Klubem mladých čtenářů (Sklep MěÚ Prachatice).

MALUJEME KNÍŽKU

  
 
     V úterý 1.11. zahájila MěK Prachatice a nakladatelství Albatros "Tvůrčí dílny". Dopoledne navštívili žáci 3. a 4. tříd ZŠ Zlatá stezka Radniční sál MěÚ Prachatice. Zde akademická sochařka Alexandra Horová a ilustrátorka Bára Buchalová děti seznámily se vznikem knihy a ilustrací v nich pod názvem "Malujeme knihu".  Autorky "Tvůrčích dílen" sochařka paní Horová a ilustrátorka paní Buchalová s dětmi tvořily ilustrace k básničce. Na závěr paní ilustrátorka malovala dětem věnování. Děti byly nadšeny a očička jim zářila.
 

OD RUKOPISU KE KNÍŽCE

 
     Další akce "Tvůrčích dílen" byla "Od rukopisu ke knížce", kterou prezentovala paní PhDr. Jana Růžičková-ředitelka KMČ v MěK PT oddělení pro děti a mládež pro žáky 5. tříd ZŠ Zlatá stezka.
 
  
     Odpoledne paní sochařka a ilustrátorka besedovaly se studentkami SPgŠ Prachatice na téma ilustrace. Studentky samy podle své fantazie a pocitů tvořily ilustraci "Stromu života". Práce byly opravdu zdařilé. PhDr. paní Růžičková, ředitelka KMČ, se odpoledne sešla s důvěrníky KMČ a pedagogickými pracovníky a společně hovořili o čtení a vedení dětí k četbě.
 

1.11. vyhlášení „Čtenářské ligy“ oddělení pro děti a mládež MěK PT.

_______________________________________________________________________________________________________

ŘÍJEN

Besedy:

11.10.: Dějiny knihoven - ZŠ Vodňanská 6. tř. - 8.00 hod.
12.10.: Dějiny knihoven - ZŠ Vodňanská 6. tř. - 11.00 hod.
18.10.: Vesmír - ZŠ Zlatá stezka 5.B, 5.A - 8.45, 10.00 hod.
21.10.: Historie Husova domku - ZŠ Vodňanská 3. 7. třída (8.45 hod.)
21.10.: Informatika - I. ročník SPgŠ Prachatice (9.20, 10.15 hod.)

3.10. - 7.10. TÝDEN KNIHOVEN

3.10. „Provázkiáda“ – navazování provázků na klubíčka ve všech Základních a Speciální škole Prachatice za účasti Večerníčka.

   

  
     Protože má Večerníček v tomto roce 40. narozeniny, pozvaly jsme ho k nám do knihovny a společně s dětmi všech základních škol a školy speciální jsme s ním slavily narozeniny. Navazovaly jsme provázky na klubíčka jako symbol velkého přátelství dětí s knihovnou. Večerníček se také byl pozdravit s dětmi  v MŠ v Zahradní ulici. A že se nám to všem líbilo, přesvědčte se sami.
 

3.10. v 8.30 hodin – „Velké Říjnové Společné Čtení aneb Pocta Boženě Němcové“ – na SPgŠ Prachatice čtení pro mateřské školy z díla Boženy Němcové.

  
     Letošní Týden knihoven zahájila paní ředitelka  MěK Prachatice Mgr. Hana Mrázová a vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu MěÚ Prachatice paní Mgr. Růžena  Štemberková společně se studentkami SPgŠ Prachatice. Hned na úvod nám děvčata z pedagogické školy navázala provázky, protože jsou velké kamarádky knihovny. Poté začalo krásné Veřejné Společné Říjnové Čtení pro dětičky mateřských škol, které se zájmem poslouchal i náš Večerníček. Četly se nezapomenutelné pohádky Boženy Němcové.

3.10. v 10.00 hodin "Vyber si svého Čecha“ – soutěž pro Základní školy a SPgŠ Prachatice– akce se koná v Městské knihovně Prachatice.

  
Soutěž pro základní školy, gymnázium a SOA Zlatá stezka Prachatice.
 

PRO ŽÁKY 5. třídy paní učitelky Mgr. Jaroslavy Urbánkové ze ZŠ ZLATÁ STEZKA JE NEJVĚTŠÍ ČECH......

...Máme rozhodnout - je to ale pech,
kdo je opravdu ten největší Čech.
Karel IV., Hus nebo Komenský?
Šebrle, Jágr, Baroš nebo Poborský?
Nebo snad zpěváci, 
co mají v hrdle zlato?
"Ale naši rodiče mají jistě na to,
státi se tím největším Čechem,"
volají mnozí z nás jedním dechem.

A tak si myslíme, že největší je ten,
Kdo pomáhá nezištně druhým každý 
den.
Kdo rozveselí vždycky naše smutné
dušičky,
Kdo rozsvítí svým úsměvem svět
celičký.
A i když nemá slavné jméno,
To hrdé oslovení "ČLOVĚK" budiž mu
uděleno.
Největší Čech je pro nás ten,
kdo každým dnem je - ČLOVĚKEM.

4.10. v 10.00 hodin v Radničním sále MěÚ Prachatice – seminář pro knihovníky a pedagogické pracovníky „Děti a poezie“.

4.10. ve 13.00 hodin v Radničním sále MěÚ Prachatice – slavnostní zahájení prodejní knižní výstavy „Svět knihy dětem“ za účasti zástupců města Prachatice a společnosti Svět knihy, s.r.o., nakladatelů a také Maxipsa Fíka. Výstava potrvá do 7.10.

  

  
     Vernisáž výstavy zahájila 4.10. ve 13.00 hodin v Radničním sále MěÚ Prachatice paní ředitelka MěK Prachatice Mgr. Hana Mrázová a pan starosta města Prachatice Ing. Jan Bauer. Slavnostně přivítali hosty paní Kamilu Chrtkovou ze Světa knihy, s.r.o. a paní PhDr. Růžičkovou z nakladatelství Albatros. Na uvítanou  zatančila folklórní skupina LIBÍN a poté všechny také přivítal nádherný Maxipes Fík s Ájou a Večerníčkem.  Výstava byla zahájena a mohlo se nakupovat.
  
Podívejte se, jak se dětem líbilo odpoledne s Maxipsem Fíkem, Ájou a Večerníčkem.

7.10. od 19.00 hodin do 8.10. – „Slavíme s Večerníčkem“ – bohatý program pro děti od večera do rána.

   

 
     Ukončení Týdne knihoven bylo opravdu originální a jedinečné. Jako jediná knihovna v republice spaly knihovnice dětského oddělení s dětmi v knihovně a slavily společně 40. Večerníčkovy narozeniny. Nejdříve všechny děti s rodiči Večerníček přivítal a povídal si s nimi o svých začátcích v televizi. Po rozloučení  mu děti  vyráběly  k jeho narozeninám papírovou čepici.  Podle  Broučků zhotovily lucerničky, se kterými večer vyrazily na náměstí svítit dobrým lidem a také broučkům.  Děti si připravily překvapení i pro paní knihovnice a zahrály jim pohádku "Ondra a drak". V oddělení se hrály celý večer různé hry, soutěže, četly se pohádky a také se pekl dort stejně jako v pohádce Pejsek a Kočička. A potom už  byli všichni unaveni a při pohádce Maxipsa Fíka jsme spali a spali a spali. Ráno si  děti daly s chutí ke snídani svůj upečený dort a moc si pochutnaly.

18.10. "Podzimní prodej nových zlevněných knih" Nakladatelství U Jakuba v MěK Prachatice - klubovna (10.00-17.00 hod.)
_______________________________________________________________________________________________________

ZÁŘÍ

Besedy:

26.9.: Komiksy, časopisy, Děsivé dějiny a zajímavosti - SpgŠ Prachatice II.B - 10.25 hod.
29.9.: Komiksy, časopisy, Děsivé dějiny a zajímavosti - SpgŠ Prachatice II.A - 14.05 hod.

7.9. SLOVOHRÁTKY - autorské čtení spisovatele Zdeňka Janíka přednese pan Petr Šporcl ( 15.00 hodin v Radničním sále MěÚ Prachatice).

 
     Takto Městská knihovna Prachatice nazvala autorské čtení spisovatele a básníka Zdeňka Janíka. Z jeho báječných děl nám předčítal vynikající herec Jihočeského divadla v Českých Budějovicíh Petr Šporcl. Autorské čtení posluchačům oba vzácní pánové zpestřili veselými historkami ze svého uměleckého života.

30.9. Kouzelné starobylé a současné Prachatice a okolí - ukončení výstavy fotografií.
_______________________________________________________________________________________________________

SRPEN

9.8. - 30.9. 2005 navštivte výstavní prostory Městské knihovny Prachatice a shlédněte výstavu Kouzelné starobylé a současné Prachatice a okolí ve fotografiích zapůjčených panem Jindřichem Trůblem.

  

  
     Ve výstavních prostorách Městské knihovny Prachatice probíhá od 9.8. do 30.9. výstava fotografií ze sbírky pana Jindřicha Trůbla.

22.8. HARRY POTTER - od 9.00 hodin bude v oddělení pro děti a mládež Městské knihovny Prachatice kouzlit, hrát si a soutěžit ten, kdo se do 19.8. přihlásí u nás v knihovně na tel. čísle 388 302 116, 388 312 231 nebo osobně.

  
     Kouzlení a hraní s HARRY POTTEREM v Městské knihovně bylo opravdu kouzelné. Děti i knihovnice byly převlečeny do kostýmů z knih Harryho Pottera. Čarování, hraní, vaření lektvarů z bylin, soutěžení, skládání draka z papíru, hraní s rébusy a probouzení psa Chloupka k nalezení Kámene mudrců zakončil čarodějnický taneční rej.
_______________________________________________________________________________________________________

ČERVENEC

V době od 1.7. do 7.8. 2005 budou všechna oddělení Městské knihovny Prachatice zavřena z důvodu REVIZE KNIHOVNÍHO FONDU.

Oddělení pro děti a mládež Národní 1018 bude po celou dobu letních prázdnin zavřeno.
_______________________________________________________________________________________________________

ČERVEN

Besedy:

8.6.: MŠ Vitějovice - "DOMY PLNÉ KNIH" seznámení s knihovnou a knihou
24.6.: SpgŠ Prachatice, II.ročník - "Dětská literatura" (10.15-11.00)
28.6.: SpgŠ Prachatice, II. ročník - "Dětská literatura" (11.15-12.00)

1.6. Skládání origamů (14.30-15.30).

1.6. DEN DĚTÍ- město Prachatice a Městská knihovna Prachatice pro děti připravily pořad s Jiřím MÁDLEM a rozdávání prázdninových pasů. Akce začíná v 10.00 hodin. Pokud bude slunečno bude veselí na Parkáně a v případě deště bude veselí v městském divadle.

  

 
     Město Prachatice  a Městská knihovna Prachatice připravily pro děti na jejich sváteční DEN DĚTÍ krátký rozhovor a autogramiádu s JIŘÍM MÁDLEM. Na Parkáně, kde se veselí konalo, přivítaly Jirku paní místostarostka Hana Rabenhauptová, vedoucí kultury, školství a cestovního ruchu paní Mgr. Růžena Štemberková a ředitelka MěK Prachatice paní Mgr. Hana Mrázová. Děti byly velice rozbujařeny a nadšeny. Při autogramiádě se ptaly Jiřího na různá veselá témata ze života a z natáčení jeho filmů. Jiří velice ochotně a vtipně odpovídal a pobavil se celý Parkán. Nadšené fanynky se nemohly Jiřího nabažit a tak se s ním i vyfotily.
  
     Na DEN DĚTÍ  pro naše čtenáře i nečtenáře připravily knihovnice skládání origamů z papíru. Skládání se zůčastnilo celkem 9 dětí a podívejte se, jaké složily krásné papírové origami.

10.6. "Austrálie nejen v knihách"beseda s Mg. Josefem Štemberkem - Domov seniorů Mistra Křišťana, přízemí jídelna - 14.00 hodin.

     Tak byla nazvána beseda pro seniory a veřejnost, která se konala 10.6. v Domově seniorů Mistra Křišťana. Při besedě, kterou s velkým ohlasem připravil pan Mgr. Josef Štemberk, sám autor zahrál na domorodý australský nástroj didgeridoo.

14.6. Beseda se spisovatelem Michalem Vieweghem - 14.00 hodin Gymnázium PT. Beseda v Radničním sále - 17.00 hodin.

Beseda se studenty v AULE Gymnázia

   

Beseda v Radničním sále

  

 
     Ve dnech 14. a 15. 6. navštívil naši knihovnu a město slavný spisovatel Michal Viewegh. Pan Viewegh není jenom slavný spisovatel, ale hlavně báječný člověk, kterého si velice vážíme. Besedoval se studenty prachatického gymnázia a pedagogické školy. Při autogramiádě byl pan Michal doslova v zajetí studentů. 
V podvečer pan Viewegh přivítal posluchače v opravdu hojném množství v Radničním sále Prachatice.  Po autorském čtení z jeho nejnovější knihy "Lekce tvůrčího psaní "velice bouřlivě besedoval  s nadšenými návštěvníky. Na závěr besedy proběhla autogramiáda.

15.6. Besedy s dudákem Martinem Ruskem na Základních školách v Prachaticích a beseda pro seniory Městské organizace Svazu důchodců ČR (v klubovně MOSD) od 15.00 hodin.

  
     Pan Martin RUSEK, velice mladý a nadaný dudák ze Strakonic, besedoval 15.6. celé dopoledne na všech prachatických základních školách s dětmi prvního stupně.  Od 15.00 hodin pan Martin hrál na dudy a společně si zazpíval se seniory v klubovně Městské organizace Svazu důchodců ČR Prachatice.

28.6. Prodej zlevněných knih pelhřimovského Nakladatelství U Jakuba v MěK Prachatice -klubovna (10.00-17.00 hod.)
_______________________________________________________________________________________________________

KVĚTEN

Besedy:

Besedy se spisovatelem a nakladatelem Janem SUCHLEM
2.5.: ZŠ Vodňanská PT - 5. tř. (9.00)
2.5.: SOU obchodní PT - I. a III. ročník (11.00)
3.5.: ZŠ Husinec (8.00 - 10.00)
3.5.: II. ZŠ Vimperk (11.00 - 13.30)
4.5.: Městská knihovna Volary (8.00 - 11.00)
17.5.: ZŠ Vodňanská (9.00 - 12.45) 7.A, 7.B,8. a 9. třída - besedy s PhDr. Olgou Vilímkovou
na téma "PERU"

9.5. Bambulkový den - výroba figurek z bambulí. (14.30-15.30).

    
     Bambule, bambule, koulejte se. Ale nerozkutálely se, protože je děti "pochytaly" a udělaly z nich nádherná zvířátka. Podívejte se.

17.5. "Učitelkou v Peru" - výstava PhDr. Olgy Vilímkové, vernisáž bude zahájena v 16.00 hodin ve výstavních prostorách MěK Prachatice. Ukončení výstavy-30.6. 2005.

  
     Vernisáže výstavy se zúčastnila nejen paní Vilímková, ale také peruánští hudebníci skupiny SOMOS INKAS. Vyprávění paní Vilímkové a doprovodné hraní peruánských indiánů bylo opravdu nádherné.
 
  
     Dopoledne paní PhDr. Olga Vilímková besedovala se žáky 7. 8. a 9. tříd ZŠ Vodňanská o životě, tradicích, rituálech a dalších zajímavých věcech peruánských indiánů.
 
  
 
     Na fotografiích vidíte, jak peruánští indiáni pohřbívají své lidi. Hlinění býčci slouží těmto lidem na střechách domů jako odháněči zlých duchů. Peruánské děti připravily pro české děti soubor básní na velkém slepeném archu a také zaslaly své sešity, práce a výrobky, aby naše děti viděly, jak se učí - s radostí a láskou. Nevěstin kroj je opravdu pestrý - 4. fotografie-vpravo. Poslední fotografie Vám přibližuje "KOUTEK ŠAMANA", kde je nainstalovaný celý obřad včetně obětních věcí.

17.5. Beseda s PhDr. Olgou Vilímkovou a hudební skupinou SOMOS INKAS z Peru, která začíná od 17.00 hodin v Radničním sále MěÚ Prachatice.

  

 
     Překrásná beseda probíhala v Radničním sále MěÚ Prachatice. Paní Vilímková vyprávěla o Peru od A až po Z. Přiblížila lidem, kterých byl plný sál,  jak peruánští indiáni žijí a jaké mají tradice a rituály a jaké vyrábějí nádherné kroje. Také jak skromně se stravují. Paní Vilímková byla oblečena v peruánském kroji, který pro ni udělaly peruánské ženy. Skupina SOMOS INKAS nám hrála v průběhu besedy krásné peruánské písně, které  by určitě posluchače roztančily. Sám peruánský domorodec z této hudební skupiny nás zaujal peruánskou bájí o duchovi, na kterého indiáni čekají. Na závěr po dlouhé, krásné a poutavé besedě jsme se s paní PhDr. Olgou Vilímkovou srdečně a s velkým poděkováním rozloučili kytičkou.
_______________________________________________________________________________________________________

DUBEN

Besedy:

4.4.: Národní obrození - ZŠ Národní 7. tř.(10.30)
4.4.: MŠ Zahradní - "Prachatice" (10.00)
5.4.: MŠ Zahradní - "Prachatice" (10.00)
5.4. :Jiří Wolker - ZŠ Národní 8.A, 8.B (8.45, 9.30)
6.4.: Sdělování prostřednictvím umění - beseda pro seniory v Radničním sále MěÚ Prachatice (14.30)
6.4.: MŠ Krumlovská - "Jaro" (9.30)
7.4.: Regionální pověsti - Speciální škola 8.tř (8.15, 9.00)
8.4.: MŠ Krumlovská - "Jaro" (9.30)
20.4.: Závěr "Akademie třetího věku" (14.30)
28.4.: Česká literatura o II. světové válce - ZŠ Národní 9. tř (8.00 - 10.00 hod.)
28.4.: Naučná literatura - ZŠ Národní 7.A,B (12.00 - 13.30 hod.)

1.4. Noc s Andersenem

    
    
    A tak jsme se již druhý rok společně sešli na kouzelné "NOCI S ANDERSENEM". Po vzájemném seznámení nám hra na trempy a opékání vuřtů přišlo vhod. Jelikož jsme se při hraní venkovních her rozdováděli, uklidnili jsme se krásnou pohádkou-a schválně hádejte od jakého autora? Po krásném čtení jsme pro pana Andersena skládali lodičky jako poděkování za jeho krásné pohádky. Následovala pohádky z vlastní produkce dětí - "pan režisér" právě uspal zákeřného draka. A po improvizaci pohádky děti vyráběly pozdravy pro přátele a kamarády. Podívejte se, jak se jim povedly.
 
    
     Půlnoční pouštění lodiček, které děti vyrobily, jsme absolvovali v nedalekém potůčku za vyprávění strašidelných pověstí. Snad naše lodičky dopluly až k samotnému panu Andersenovi. Po půlnočním návratu do knihovny, po hygienické očistě si děti "zalezly"do spacáků a po pohádce se zhaslo. Ráno nás čekala bohatá snídaně a rozloučení. Všem se nám tady v knihovně líbílo-i v noci. Těšíme se společně na příští 
"NOC S ANDERSENEM".

5.4. Nakladatelství PETROV - výstava o současných spisovatelích se zástupci nakladatelství, vernisáž bude zahájena 
v 16.00 hodin ve výstavních prostorách MěK Prachatice. Ukončení výstavy-14.5.2005.

    

    
     Ve spolupráci se zástupci nakladatelství PETROV šéfredaktorem Milošem Voráčem a obchodní a propagační manažerkou Evou Petlákovou jsme ve výstavních prostorách MěK Prachatice nainstalovali zajímavou výstavu o známých i neznámých současných spisovatelích. Hostem vernisáže byla spisovatelka a zpěvačka Tereza Boučková a dramaturg a písničkář Bedřich Ludvík.

5.4. "Srdce u kanálu aneb jentak si trochu schnít" - autorské čtení a zpívání spisovatelky Terezy Boučkové a dramaturga a písničkáře Bedřicha Ludvíka - 17.00 hodin v Radničním sále MěÚ Prachatice.

  
     V Radničním sále MěÚ Prachatice zpěvačka Tereza Boučková a písničkář Bedřich Ludvík zpívali písně z vlastní tvorby. Tereza Boučková prokládala zpívání autorským čtením své knihy JEN TAK SI TROCHU SCHNÍT.

19.4. Historie a počátky Prachatic - přednáška PhDr. Václava Starého od 15.00 hodin v Domově seniorů Mistra Křišťana Prachatice (přízemí-jídelna).


25.4., 26.4., 27.4. a 28.4. Pasování prvňáčků na čtenáře ze ZŠ Vodňanská, Zlatá stezka, Národní a Speciální škola 
v Prachaticích. (Radniční sál a Obřadní síň MěÚ Prachatice - 14.00 hodin)

ZŠ Národní

     
 

ZŠ Zlatá stezka

    

    
 

ZŠ Vodňanská

    

    

Speciální škola

    
     Ve dnech 25.4. - 28.4. 2005 připravilo město Prachatice a Městská knihovna Prachatice pro žáky prvních tříd Základních škol Prachatice a žáky Speciální školy v Prachaticích "Pasování čtenářů". Děti byly pasovány panem starostou města Ing. Bauerem, paní Mgr. Štemberkovou-vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu, paní Mgr. Mrázovou-ředitelkou MěK PT a paní matrikářkou Matysovou na čtenáře. Obdržely "Pasovací glejty" a dobrou mlsku. Dětem i ostatním se pasování velice líbilo.
_______________________________________________________________________________________________________

BŘEZEN

Besedy:

17.3.: Březen měsíc knihy - ZŠ Vodňanská 2.B - 10.30 hod.
18.3.: Pohádky - Speciální škola PT - 6. třída - 8.15 hod.
22.3.: Velikonoce - Speciální škola PT - 1.-5. třída - 8.15, 9.30 HOD.
23.3.: Barevné jaro - ZŠ Vodňanská - 7. třídy-9.00, 10.00 hod.
23.3.: Velikonoce - ZŠ Zlatá stezka - 9.00 hodin pro I. třídy
23.3.: Velikonoce - ZŠ Zlatá stezka 1. tř. (9.00)
29.3.: Dobrodružná literatura (Foglar)- Speciální škola PT - 7. třída-8.15 hod.
30.3.: Jaro - MŠ Česká (9.00, 10.00)
31.3.: Kodex Vyšehradský - beseda pro Spolek Baráčníků Prachatice s paní Věrou Košinovou


1.3. "Putovní výstava knižních záložek a paličkované krajky". Výstava bude zahájena ve výstavních prostorách MěK Prachatice v 16.00 hodin a hostem vernisáže bude herečka paní Jana Boušková. Výstava potrvá do 31.3. 2005.

    

  
     Velice zdařilé ruční práce v podobě výstavy  papírových a  textilních záložek dětí a lidí z celé republiky a také překrásné paličkované krajky pro Vás připravila Městská knihovna Prachatice ve svých výstavních prostorách, kam Vás tímto zveme na nezapomenutelnou podívanou. Milým hostem vernisáže byla herečka paní Jana Boušková, která krátce pohovořila o historii a výrobě krajky.

1.3. Posezení s Janou Bouškovou. Beseda s herečkou Janou Bouškovou se uskuteční v Radničním sále MěÚ Prachatice v 17.00 hodin. Vstup je zdarma. Informace na tel.č. 388 302 114 nebo osobně v MěK PT - studovna.

    
     V Radničním sále Městského úřadu Prachatice besedovala herečka paní Jana Boušková s rozzářenými seniory na veselá témata.  A že bylo opravdu veselo, Vám může potvrdit i sama paní ředitelka MěK . Na závěr krásné besedy odcházeli všichni spokojeni a ještě s vlastnoručním autogramem paní Jany.

2.3. Akademie třetího věku - beseda na toto téma se koná od 14.00 hodin v Radničním sále MěÚ PT v podání paní Věry Košinové - pro seniory.

5.3. Ukončení literární soutěže Náš svět a následně 7.3. vydání sborníku prací dětí ku příležitosti "Března měsíce knihy".

7.3. NEJ v knihovně - (14.30-15.30) zajímavosti co je nejvyšší, nejnižší, největší, nejmenší , nej...

7.3., 14.3., 21.3 vždy od 7.00-11.00 13.00-15.00 hodin Internet pro začátečníky -" Březen měsíc internetu" - vstup na internet pro začátečníky zdarma.

14.3. BEZ pohrom na CD Rom - (14.30-15.30) hraní s internetem

    
     Pohroma to žádná nebyla, dětem se akce "BEZ pohrom na CD Rom" velice líbila, protože se zde naučily hrát vtipné a zajímavé hry. Od počítače se nemohly odtrhnout ani náhodou.

21.3. Velikonoční odpoledne - spolupráce s p. učitelkami Pavlíčkovou a Šnajdrovou při barvení a zdobení vajíček a panem Hrůzou-pletení pomlázek. Ve 14.30 hodin bude ukončení Velikonočního kvízu, vylosování vítězů a odměny.

    
     Velikonoce jsme v MěK Prachatice zahájili tradicemi opravdu velikonočními. Děti pletly za pomoci pana Hrůzy pomlázky, paní učitelka Pavlíčková nám ukázala vrtání vzorů do vajíček a malování a paní učitelka Šnajdrová krásně velikonoční vajíčka odrátkovala. Na dvě desítky dětí si všechny tyto krásné tradice vyzkoušely a po dvou a půl hodinovém nadšení velice nerady odcházely domů. Odnesly si každý s sebou domů pomlázku, vlastnoručně upletenou, kterou prý použijí na Velikonoční pondělí.

Od března bude k dispozici v oddělení pro děti a mládež ZŠ Národní 1018, Prachatice počítač s CD ROM.
_______________________________________________________________________________________________________

 

ÚNOR

Besedy:

11.2.: Scifi literatura - pro studenty Gymnázia Prachatice

15.2. Ukončení literární soutěže ŠRÁMKOVA SOBOTKA"

22.2. anketní "Velikonoční kvíz" - soutěž pro děti s velikonoční tématikou

Do 26.2. potrvá ve výstavních prostorách MěK Prachatice výstava fotografií "Z Broumova do světa".
_______________________________________________________________________________________________________

 LEDEN

Besedy:

10.1.: Speciální škola PT - Karel Čapek "RUR" (8.30 hodin - 9. třída)
13.1.: ZŠ Zlatá stezka - Ilustrátoři dětských knih (10.00 hodin - III. A)
13.1.: ZŠ Zlatá stezka - Ilustrátoři dětských knih (10.45 hodin - III.B)

11.1. Vyhlášení soutěže o nejhezčí ilustraci k Andersenovým pohádkám.

Do 15.1. potrvá ve výstavních prostorách MěK Prachatice výstava prací klientů ÚSP v Mačkově "NATIVITA *04".

18.1. Od 16.00 hodin zahájíme vernisáž výstavy "Z Broumova do světa" - výstava fotografií a dokumentů z cest Martina Stillera a spol. Výstava bude k prohlédnutí ve výstavních prostorách MěK do 26.2.

    

  
     Připravili jsme pro Vás ve spolupráci s turistou a cyklocestovatelem panem Martinem Stillerem výstavu fotografií z cest Ing. Otakara Brandose a Doc. Ing. Emila Gavlovského.CSc.

18.1. Beseda v Domě seniorů Mistra Křišťana Prachatice na téma "Ghana a Island" - od 18.00 hodin.

    

19.1. "Ghana" a "Island" - poutavé zeměpisné besedy s diapozitivy pro žáky 6. - 9. tříd ZŠ Národní Prachatice (8.00 - 11.30 hodin na ZŠ Národní PT).

19.1. "Ghana" - beseda pro Městskou organizaci Svazu důchodců ČR Prachatice, která se uskuteční od 15.00 hodin v Radničním sále MěÚ Prachatice.

Výpůjční doba zůstává od 3.1. 2005 nezměněna.Akce s článkem
Podobné články