Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení. Více informací zde.

Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky

Den dětí - Křest knihy Ze Šumavy špalíček pohádek a básniček

Velkých oslav Dne dětí se zúčastnila i Městská knihovna Prachatice, která si pro malé oslavence také připravila svůj program.


Autor: | Datum: 1.6.2016 - 00:00 | Zhlédnuto: 1076x
Den dětí - Křest knihy Ze Šumavy špalíček pohádek a básniček

Slavnostního příjezdu krále Václava V. Vydry se zúčastnila zástupkyně knihovny – víla Majolenka – hlavní postava dvou dílů knihy, kterou napsal spisovatel Hynek Klimek společně s dětmi z prachatických základních škol. Krále přivítala víla Majolenka jménem všech prachatických dětí i pohádkových bytostí  a doprovázela ho i na následný program.

V 11.30 byl v Radničním sále zahájen slavnostní křest knihy  “Ze Šumavy Špalíček pohádek a básniček“ spisovatele Ondřeje Fibicha, jehož tvorba je zaměřena zejména na region Šumavy a Strakonicka. Program byl zahájen vystoupením dětí ze ZUŠ Stachy, které si pod vedením Mgr. Michaely Vacíkové připravily program s vtipným překvapením pro pana Fibicha. Děti vystoupily s básničkami a písničkami z křtěné knihy a jistě svým velmi kvalitním a zábavným programem potěšily nejen autora knížky, ale všechny přítomné diváky. Následovalo vystoupení studentů ZUŠ Prachatice, které společně s Mgr. Jakubem Weissem zazpívali dvě písně. Svým zpěvem diváky potěšil i Jiří Smrž, folkový zpěvák a písničkář, který zhudebnil text Ondřeje Fibicha o třech sirotcích, s nímž také vystoupil.  Samotného křtu knihy se ujal starosta města Prachatice Ing. Martin Malý a ředitel  Správy národního parku Šumava Mgr. Pavel Hubený, kteří popřáli knize šťastnou a úspěšnou cestu mezi své čtenáře. Městská knihovna Prachatice se k přání připojuje.