Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení. Více informací zde.

Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky

Obecní knihovna Chroboly384 04 Chroboly 22
Vedoucí knihovny: Anna Manová
obecní úřad 388 323 126
Počet obyvatel v obci: 501
Evidenční číslo: 3667
48° 57' 24.112539", 14° 3' 53.02808496"
kategorie: Neprofesionální knihovny

Výpůjční doba

dnes zavřeno
pondělízavřeno
úterý16:00 - 19:00
středazavřeno
čtvrtekzavřeno
pátekzavřeno
sobota14:00 - 17:00
nedělezavřeno

Poskytované služby

REKS
MVS z Prachatic
Obchod v místě
On-line katalog
Pořádání akcí
Veřejný internet


Historie:

Veřejná knihovna v Chrobolech byla postupně zakládána již v padesátých letech. Předcházelo jí soukromé půjčování knih. Dále již byla podporována jako nedílná součást veřejné osvěty a vzdělávání.


Do roku 1981 sídlila v budově čp.22. Poté se přemístila do nově postavené budovy Obecního úřadu Chroboly. V roce 2001 byla dokončena rekonstrukce domu čp.22 a tak se knihovna vrátila zpět do nových, větších, prostor v 1.patře, kde bylo možné zřídit volný výběr a zpřístupnit tak čtenářům celý fond knihovny.

Současnost:

V současné době registruje knihovna na 31 dospělých a dětských čtenářů. Knihovní fond, který čítá na 3 500 svazků, je rozdělen na beletrii a naučnou literaturu. Najdeme tu ve volném výběru zvlášť beletrii pro děti a pro dospělé. Řazení knih podle abecedy je usnadněno tím, že jsou knihy označeny nálepkou se začátečními písmeny autora. Propagace knihovního fondu je zajišťována četnými výstavkami nových knih.


Knihovna je organizační složkou obce. Od roku 2003 je zapsána do evidence knihoven, vedené Ministerstvem kultury ČR. Pro její činnost vytváří zřizovatel dobré podmínky.

 
Z projektu PIK získala knihovna počítačovou sestavu s tříletým bezplatným přístupem k internetu. Pro tento účel byl v knihovně zřízen internetový koutek vybavený novým nábytkem. Také bylo vyměněno 6 starších regálů na knihy za nové.


Projekt internetizace knihoven v Jihočeském kraji umožnil veřejnosti nejen bezplatný přístup k internetu ale některým návštěvníkům také první možnost seznámení se s ním. Po krátké době, vlivem velkého zájmu o internet, byla provozní doba knihovny rozšířena z původních 2 hodin na 6 hodin týdně. Knihovna se zaměřuje hlavně na dětské čtenáře, pořádá pro ně řadu akcí, od návštěv dětí z mateřské školy přes různé soutěže po společné čtení.