Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení. Více informací zde.

Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky

Půjčování e-knih


Podrobný návod, jak půjčovat elektronické knihy.


  1. Musíte být registrovaným čtenářem knihovny.
  2. Musíte mít ve svém uživatelském kontě v knihovně zadaný email. Můžete ho zadat u knihovníka v knihovně nebo přes web po přihlášení do svého účtu v katalogu Carmen.
  3. Jako přihlašovací údaje použijte: vaše uživatelské číslo (je uvedeno na průkazu do knihovny) a vaše heslo. Musíte mít účet u eReading.cz se stejným emailem, který je uveden ve vašem účtu v knihovně.

Jak si půjčit e-knihu

4. Tituly, které lze půjčit jako e-výpůjčku, naleznete zde.

5. Nejdříve se přihlašte do svého uživatelského konta (číslo průkazky a PIN).

6. Zadejte titul. Již z výsledků hledání je patrné, zda jde kniha e-vypůjčit. Tlačítko je aktivní pouze, když jste přihlášeni do svého uživatelského konta.

7. Každý titul, který lze půjčit jako e-výpůjčku, má rovněž v detailu svého záznamu možnost volby “e-výpůjčka”.

8. Po kliknutí na tlačítko “Půjčit E-knihu” se objeví následující obrazovka. Je nutné potvrdit souhlas s podmínkami e-výpůjček.

9. Po stisknutí tlačítka “Vyžádat si e-knihu” je e-výpůjčka připravena na serveru eReading.cz. Na Vaši emailovou adresu bude doručena zpráva s údaji o výpůjčce.

10. Úspěšné dokončení operace

11. Nyní je třeba přejít na eReading.cz do sekce Moje e-výpůjčky, kde je e-výpůjčka k dispozici.

12. Detail informace o realizovaných e-vypůjčkách v kontě uživatele.

 

Jak číst e-knihu z e-výpůjčky

13. Postup, jak stáhnout a číst e-knihy, naleznete v nabídce „Jak číst eKnihy" webových stránek eReadingu. Nabídka je dále rozdělena podle použitého čtecího zařízení.

14. Vypůjčené e-knihy lze číst na PC s Windows nebo MAC, čtečkách eReadinq.cz START2/ START3/START4. chytrých telefonech a tabletech s operačním systémem iOS a Android (v. 2.4 a vyšší) pomocí aplikace eReading.cz, kterou si v případě Androidu stáhnete z Google play a nainstalujete. Po přihlášení do aplikace eReading.cz (jméno je mail + heslo z registrace na eReading.cz) si e-knihu stáhnete do zařízení.

Případné dotazy pište na adresu info@knih-nt.cz

  • E-knihy jsou dostupné z katalogu knihovny Carmen, jejich seznam najdete zde.
  • Služba je registrovaným čtenářům Městské knihovny Prachatice poskytována zdarma.
  • E-knihy lze číst na čtečkách eReadinq.cz. telefonech a tabletech s operačním systémem Android a iOS pomocí aplikace eReadinq.cz. dále na PC s Windows nebo MAC.
  • Délka výpůjčky je 21 dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní, výpůjčku není možné zkrátit. Nevztahuje se na ní proto pokuta z prodlení, výpůjčka sama zmizí z vašeho zařízení.
  • Zároveň si lze vypůjčit maximálně 2 tituly.
  • Kromě možnosti e-výpůjčky byly některé záznamy knih v katalogu obohaceny o možnost prolistovat si ukázku daného titulu v PDF.